momcilf@seznam.cz +420 773 699 622 CZ | SK
0 ks - 0 Kč

Historie brýlí Adidas

Adidas byla založena v roce 1949 Adolfem Dasslerem, po rodinném sporu ve společnosti Gebrüder Dassler Schuhfabrik mezi ním a jeho starším bratrem Rudolfem. Rudolf již dříve zavedl značku Puma, která se rychle stala obchodním soupeřem Adidas. Obě společnosti Adidas a Puma stále zůstávají, k dnešnímu dni, sídlem v Herzogenaurach, Německo.

Brýle Adidas se vyrábějí v Rakousku, ve městě Linz, firmou Silhouette.

I když hlavní důraz firma Silhouette kladla vždy  na vlastní značku, v roce 1991 začala intenzivní spolupráci s německou sportovní značkou Adidas.

Adidas AG je německá nadnárodní společnost, která navrhuje a vyrábí sportovní obuv, oblečení a doplňky. Společnost má sídlo v Herzogenaurach, Bavorsko, Německo. Je to holdingová společnost pro Adidas Group, která se skládá z Reebok - sportovní společnosti TaylorMade - golfové společnosti(včetně Ashworth), Rockport, a 9,1% FC Bayern Mnichov. Kromě sportovní obuvi, vyrábí Adidas  i jiné produkty, jako jsou tašky, trička, hodinky, brýle a další sportovní  zboží. Adidas je největším výrobcem sportovního oblečení v Evropě a druhým největším na světě.